<<  březen 2019  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
1819
 A K T U A L I T Y

 


CENA 3D BRÝLÍ = 25,- Kč

(PO ZAKOUPENÍ VÁM BRÝLE ZŮSTÁVAJÍ A LZE JE NOSIT I NA DALŠÍ 3D PŘEDSTAVENÍ)


PRODEJ eVSTUPENEK

PŘES NÁŠ WEB: www.kinosvettabor.cz

VYUŽIJTE MOŽNOST NÁKUPU eVSTUPENEK Z KLIDU A POHODLÍ SVÉHO DOMOVA!

REZERVACE VSTUPENEK - KAŽDÝ DEN OD 16:30 DO 20:00 HOD. NA TF. 381 252 200


POKLADNA JE OTEVŘENA KAŽDÝ

DEN VŽDY JEDNU HODINU

PŘED  ZAČÁTKEM

PRVNÍHO PŘEDSTAVENÍ

A UZAVÍRÁ SE VE 20:00 HOD.T


LOVEní

21. - 24. 3.

    

 


   PAŠERÁK  

21. - 24. 3.  ČESKÉ TITULKY


ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

Informace

INFO O KINĚ

Kino Svět má bezbariérový vstup a kapacitu 238 míst k sezení + 2 místa pro vozíčkáře.

Kino Svět - pronájem:  
   
* pronájem sálu - přípravné akce                                1 hod. 840,00 Kč vč. DPH
* pronájem sálu - vlastní akce                                      1 hod. 1 680,00 Kč vč. DPH 
* pronájem ozvučovací soupravy                                  1 hod. 500,00 Kč vč. DPH
   
* vstupenky dle podmínek distribuce filmu

HISTORIE

Základní kámen kina byl položen v srpnu roku 1924. Budova byla již tehdy koncipována jako, v dnešní terminologii, multifunkční. Sloužila jako biograf a částečně jako divadelní sál s jevištěm včetně orchestřiště. Otevřena byla již 25. prosince téhož roku a to představením filmu Quo vadis. Hlediště mělo kapacitu 700 sedadel kromě pěti přízemních a dvou balkónových loží. Investorem a provozovatelem kina bylo Biografické družstvo válečných invalidů a název kina byl Bio invalidů.

V roce 1933 se Družstvo dostalo do finančních potíží a biograf se dostal do dražby. Noví majitelé jej pak nazvali Bio Lucerna. Za okupace bylo kino opět přejmenováno na Viktoria. Po válce až do roku 1948 se opět užíval název Bio Lucerna, později pak kino Svět. Tento název zůstal až do dnešních dnů.

V roce 1958 proběhla rekonstrukce sálu na širokoúhlý. První představení v tomto formátu se uskutečnilo 29. března promítnutím širokoúhlého barevného filmu Poslední ráj.

Po roce 1990 byla budova vrácena v rámci restitucí původním majitelům, kteří ji pronajali soukromé provozovatelce. Když se majitelé rozhodli budovu kina prodat, odkoupilo ji v roce 2000 Město Tábor s cílem provoz kina zachovat. Jako provozovatel byla vybrána Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o., jejímž zřizovatelem a stoprocentním vlastníkem je Město Tábor a která jej provozuje a udržuje do současnosti.

Hned v roce 2000 proběhla další zásadní rekonstrukce. Bylo nahrazeno nevyhovující stávající lokální topení dálkovým vytápěním, sál byl zkrácen a počet sedadel byl zredukován na 219 + 3 místa pro invalidy. Na novou projekční vzdálenost byla upravena optika na promítacích strojích pro rozměr plátna 10,6 x 4,5 m. Současně byl výrazně modernizován i zvuk a to zpočátku na Dolby Surround SR, následně v roce 2004 na DTS, DTS ES a DOLBY DIGITAL se sdruženými budiči zvuku pro azurový paprsek. Dále byla doplněna akustická izolace, tím sál získal zcela moderní parametry splňující vysoké nároky současného diváka na kvalitní zvuk a projekci. V roce 2001 byla ještě provedena kompletní rekonstrukce střešní krytiny a zateplení stropu. Provozovatel kina Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o. a Město Tábor investovalo do těchto modernizací cca 8,5 milionů Kč z vlastních rozpočtových prostředků.

V posledním desetiletí jsme se v celostátním porovnání kin podle návštěvnosti, které sestavuje Unie filmových distributorů, dlouhodobě usídlili na dobré pozici a patřili jsme mezi 20 nejnavštěvovanějších jedno sálových kin v České republice.

V roce 2011, vlivem rychle nastupující digitalizace filmových děl, se návštěvnost začala rapidně snižovat. Na základě této skutečnosti a se snahou o udržení kina bylo rozhodnuto o jeho digitalizaci.

Začátkem roku 2012 jsme podali žádost o poskytnutí účelové dotace na Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie a byla nám poskytnuta finanční podpora na technický rozvoj ve výši 550 tis.Kč. Vítězem výběrového řízení na dodávku a montáž digitální technologie se stala firma XC DATA spol. s r.o., která celou zakázku realizovala v průběhu července téhož roku. Během montáže digitální technologie byla provedena také instalace nového plátna HARKNESS SPECTRAL 240 3D, oprava osvětlení v sále, výměna podlahové krytiny a výměna všech sedaček. Nové sedačky, dodané firmou HOCO – VH s.r.o., jsou daleko pohodlnější a také jejich počet se navýšil. Nyní je v sále 220 sedaček + dvě místa pro invalidní vozík a navíc je sál vybaven devíti dvojsedačkami. Na pracovišti promítače je instalován projektor BARCO DP4K-23B, kino server QUBE Xi – IMB 4K se 14TB diskovým polem, převodník audio/video signálu GEFEN AV CINEMA SCALLER PRO II a PC systém ovládání a vzdálené správy se 4TB zálohovací kapacity. Zároveň byl instalován i systém pro 3D pasivní projekci SMART CRYSTAL CINEMA od firmy VOLFONI. Celé nově instalované zařízení je zapojeno do stávajícího zvukového systému kina. Instalovaná digitální technologie umožňuje projekci v rozlišení 4K a vyšší HFR. Koncem roku se povedla také instalace satelitního přijímače COOLSTREAM HD-1 PLUS ZEE, tím jsme se zařadili mezi kina s možností projekce operních, baletních a ostatních druhů přímých přenosů. Promítání snímků z filmového pásu zajišťujeme pomocí jednoho promítacího stroje MEO 5-XB s instalovaným navíječem PL-5000 od firmy PROYECSON.

 

Copyright (c) 2012 Perfect System, s.r.o.